Konut Kredisi Alırken

 • Geliri düşük olanlar nasıl konut kredisi çekebilir?
  Ev sahibi olup, kira ödeme derdinden kurtulmak hepimizin hayali olmuştur. Konut kredisi seçeneği bir çözüm olarak yetişiyor.
 • Geliri düşük olanlar nasıl konut kredisi çekebilir?
  Ev fiyatlarının yüksek olması bir yana konut kredisi faiz oranlarının da dönem dönem yükselmesi düşük gelire sahip olanlarımız için konut kredisi ile ilgili soru işaretleri oluşturuyor..
 • Gelir düşüklüğü ev shibi olmanıza engel değil
  Öncelikle yapmanız gereken gelişme potansiyeli yüksek bölgelerden düşük fiyatlı bir ev bulmak. Gelişme potansiyeli olan bir bölgenin yaşam standardınızı düşüreceğini düşünebilirsiniz. Ancak hızla gelişen büyük şehirlerde bu gibi yerler aynı hızla değer kazanıyor. Aldığınız ev birkaç sene sonra sizin aldığınız fiyattan çok daha değerli olacaktır.Banka Konut Kredisi Faiz Oranları
 • Uygun konut kredisi ikinci aşama
  Evi bulduktan sonraikinci aşama en uygun konut kredisini bulmak. İnternet ortamında tüm bankaların faiz oranlarını inceleyerek değerlendirme yapabilirsiniz. Konut kredisi faiz oranları değişken olduğundan av almaya karar verdiğinizde bir süre faiz oranlarını takip etmelisiniz.
 • Ek masraflara dikkat
  Konut kredisi çekerken kredi faiz oranın yanı sıra dikkat etmeniz gereken diğer noktalar; dosya masrafı, komisyon oranı, sigorta değeri ...
  Aylık taksitlerin toplam tutarı, haneye ait toplam gelirin yüzde 50'sini geçmeyecek şekilde düzenlenir. Bir örnek ile açıklamak gerekirse hane geliriniz 3 bin TL ise aylık taksit ödemeniz en fazla 1.500 TL olabilir. Vadenin olabilecek en düşük sınırda olması sizin avantajınıza olur zira vade arttıkça ödeyeceğiniz toplam tutar artacaktır.
 • Erken kapatmak karlı mıdır?
  Konut kredisi kullandığınızda faizlerin büyük bölümü ilk yıllarda alınır. Daha sonra ana para ödemesi devam eder. Bu sebeple ilk yıllarda krediyi kapatmak faydalı olabilir. Ödemelerin son yıllarında erken kapama fayda sağlamayacağı gibi size külfet bile getirebilir.